Hakkımızda

Şirketimiz Hakkında
AV. Zeki Emre Kurt

2002 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olup, 2003 yılından itibaren Barolar Birliği’ne bağlı olarak çalışan ve aynı zamanda marka patent vekili de olan Avukat Emre Kurt, kariyerine ticaret hukuku alanında başlamıştır.

Londra Üniversitesi Queen Mary Koleji ve King’s Collage Hukuk Fakültesi’nde Ticaret ve Şirketler Hukuku alanında uzmanlaşılmıştır. Londra Üniversitesi’ndeki ihtisasında fikri ve sınai haklar hukuku konusunda Avrupa ve Dünya’nın en tanınmış iki ismi olan King’s College öğretim üyesi ve White&Case Londra Fikri Haklar Bölümü Başkanı Prof. Dr. David Llwelyn ve bu konuda Dünya’nın en tanınmış yargıcı olan Prof. Dr. Sir Huge Laddie’den eğitim alan Av. Emre Kurt’un hukuk pratiği bu eğitimden sonra özellikle marka, patent, tasarım hukuku, telif hakları ve haksız rekabet hukuku konusunda yoğunlaşmıştır.

İyi derecede İngilizce bilmekte alanıyla ilgili uluslararası içtihatları, doktirini ve uygulamayı yakından takip etmektedir.

Aralık 2014’te, Uygulamalı Marka Hukuku, isimli kitabı Seçkin Yayıncılık tarafından basılmıştır. Bunun dışında Legal Yayıncılık tarafından çıkartılan, Legal Fikri ve Sınai Haklar Hukuku Dergisi’nde ondan fazla yazısı, makalesi, incelemesi.yayınlanmış olması itibarıyla yayınevinin yazarları arasında gösterilmektedir.

Ankara Barosu Dergisi ve Ankara Fikri Mülkiyet ve Rekabet Hukuku Dergisi gibi diğer dergilerin birçoğunda makalelerin yayınlanmış olmasının yanında Ankara Barosu’nda, Ankara Fikri ve Sınai Haklar Uygulama Merkezi’nde(FİSAUM), Türk Patent’te konuyla ilgili birçok konferanslara katılınmıştır. Ankara Üniversitesi’nden de bilirkişilik sertifikası alınmıştır.

Ankara Barosu’na bağlı marka ve patent avukatı olarak faaliyet gösteriliyor olmakla birlikte uyuşmazlıkların yarıya yakınının İstanbul’da olması itibarıyla İstanbul’da da şubeleşilmiştir.

Bunun dışında İzmir, Gaziantep, Adana, Çanakkale, Zonguldak, Giresun, Balıkesir gibi ülkenin dört bir yanındaki müvekillere hizmet veriyor olmanın yanında Kanada, ABD, Danimarka, Güney Kore gibi dünyanın dört bir yanından da müvekillerimizin uluslararası boyut içeren karmaşık dosyaları üzerinde de çalışılmaktadır.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Can Ebru Kurt ile evli ve bir çocuk babasıdır. Ofisimiz Ankara’nın kalbi olan Tandoğan Meydanı’ndadır.