Hakkımızda

AV. ZEKİ EMRE KURT

2002 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldum. Avukatlıkla birlikte marka patent vekili olarak da hizmet vermekte, Fikri ve Sınai Haklar Mahkemeleri için bilirkişilik yapmaktayım.

Meslek yaşantıma 2003 yılında İstanbul Barosu’na bağlı olarak Almanya’nın önde gelen şirketlerine hukuki danışmanlık hizmeti veren Turkoglu&Partner Avukatlık Bürosu’nda ticaret hukuku alanında başladım.

Londra Üniversitesi Queen Mary Koleji ve King’s College Hukuk Fakültesi’nde Ticaret ve Şirketler Hukuku alanında LL.M. de denilen hukuk ihtisasını 2007 yılında üstün başarıyla tamamladım.

Londra Üniversitesi’ndeki eğitimimde fikri ve sınai haklar hukuku konusunda Avrupa ve Dünya’nın en tanınmış iki ismi olan King’s College öğretim üyesi ve White&Case Londra Fikri Haklar Bölümü Başkanı Prof. Dr. David Llewelyn’in ve bu konuda Dünya’nın en tanınmış yargıcı olan Prof. Dr. Sir Huge Laddie’nin derslerinden aldığım keyif marka, patent, tasarım hukuku, telif hakları ve haksız rekabet hukuku konularına Marmara’da Prof. Dr. Selçuk Öztek’in derslerinde doğan ilgimi artırdı.

Londra dönüşünde İstanbul’daki Gün Avukatlık Bürosu’nda marka hukuku, marka ceza hukuku alanında çalışmalar yaptım. Ardından ailevi bağlarım da olan Muğla Bodrum’da konsolosluğun yönlendirdiği Birleşik Krallık vatandaşlarına gayrimenkul, ceza, vatandaşlık, ikamet, boşanma gibi her türlü konuda danışmanlık hizmeti verdim.2009 yılından itibaren Ankara Barosu’na bağlı serbest avukat olarak çalışmaya başladım; fikri ve sınai haklar hukuku, ticaret hukuku alanlarına yoğunlaştım. Hangi alanda olursa olsun doğru bilgiye araştırarak çabalayarak ulaşılacağı inancı ve hukukun bir bilim olduğu bilinciyle en doğru ve temeli en sağlam bilgileri müvekkillerime sundum.

İyi derecede İngilizce bilmenin de avantajıyla AB içtihatları,ABD içtihatlarını, bilimsel yayınları yakından takip etmekteyim. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji ABD Öğretim Üyesi
Prof. Dr. Can Ebru Kurt (https://avesis.hacettepe.edu.tr/drebru) ile 2010 yılından beri evliyim ve Temmuz 2019 doğumlu Arden Kurt isimli bir oğlum var.